KONST / Litografier / Färglitografi 12994084
nr 1299 4084
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, 3 st, Skärgårdsmotiv, Signerad, 360-upplaga. Motivet: 29x39cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 januari 2020
kl 20:57:08
300 kr
350 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren